Najnowsza interwencja Uważam Rze

Nowa rosyjska demokracja

Nowej odsłony demokratycznej Rosji możemy od kilku tygodni doświadczać na żywym organizmie zwanym Krymem. Oto troskliwy i odpowiedzialny polityk, na miarę XXI w., wsłuchuje się w głos ludu, który prosi o ochronę przed faszystowskimi działaniami barbarzyńców z Zachodu. W odpowiedzi na ich postulaty organizowane są zupełnie spontanicznie bojówki samoobrony i rozpisane jest referendum. Kulminacją demokratycznych działań Federacji Rosyjskiej było właśnie przeprowadzenie referendum, gdzie frekwencja wyniosła ponad 120% (takie rzeczy to nawet w Korei Północnej się nie zdarzają). A co na to możnowładcy Zachodu? Prześcigają się w składaniu deklaracji poparcia dla Ukrainy, w sankcjach dla Rosji.

Śmiesznie to wygląda, bo te „sankcje" najboleśniej dotknęły naszych i litewskich rolników, którym zostało nałożone embargo (całkiem przypadkowo) na skup mięsa. Oczywiście inne kraje mogą spokojnie prowadzić interesy z Rosją, ale nasza mocna pozycja na arenie międzynarodowej w zderzeniu z brutalną rzeczywistością wypada blado. Co więcej, chyba powinniśmy zacząć się już obawiać o nasze bezpieczeństwo energetyczne, skoro RWE trafia w rosyjskie ręce. A nasz rząd patrzy, stara się działać, ale jak zwykle z tych działań niewiele wynika. Gratulacje. Można to podsumować krążącym po sieci dowcipem – Rosja zajmuje Krym, a UE zajmuje stanowisko.

Mariusz Nawrocki

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej