Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Znikające auta

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Pół miliarda złotych – taka jest wartość samochodów skradzionych w Polsce w ubiegłym roku

Idą na rekord

Złodzieje aut to rekordziści w rankingach popełnianych przestępstw. W Warszawie absolutnym liderem w takim zestawieniu może być Marcin R. ps. Rydwanek, lider tzw. grupy praskiej. Ma aż 238 zarzutów karnych. Co najmniej tyle samochodów ukradł. – Choć w jego grupie było dziesięć osób, Rydwanek brał udział w każdej kradzieży – opowiada jeden z policjantów.

Innym „wyczynowcem" jest 40-letni Adam G. ps. Rudy, przeciwko któremu rok temu Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia. Zdaniem śledczych ukradł on lub próbował ukraść 83 samochody. Był specjalistą od bmw, które kradł na zlecenie. Z ustaleń śledczych wynika, że Adam G. ma na swoim koncie kradzieże aut z roczników 2003–2009. Za każde auto dostawał od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?