Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Butik: Gry

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Tyle słowem wstępu. Każdy, kto grał w pierwszą serię przygód Clementine, siedzi pewnie teraz i pokonuje kolejne epizody historii. Jeśli jednak istnieją osoby, które nie zetknęły się z tym tytułem, należy się garść wyjaśnień.

„The Walking Dead" to gra przygodowa oparta na komiksie pod tym samym tytułem. Z oryginału przeniesiono styl grafiki i sam scenariusz. W grze dodano cudnej urody muzykę. To jednak za mało, by wyjaśnić niezwykły sukces tej serii. Jego tajemnica leży w umiejętnym balansie pomiędzy akcją, w trakcie której patroszymy nieumarłych, a budującymi historię dialogami, które stanowią sedno rozgrywki. W rozmowach, jakie Clementine prowadzi z napotkanymi po drodze dorosłymi, ważyć należy każde słowo. Od tego, jak poprowadzimy dyskusję, zależy jej przyszłość. Nawiązane przyjaźnie zaprocentują w trudnych chwilach, zarażone postacie mogą stać się dla niej zagrożeniem lub w najlepszym wypadku patrzeć będą obojętnie na jej problemy. Co istotne, wszystkie postacie pojawiające się na ekranie mają własne osobowości, których odkrywanie jest jednym z głównych walorów tej gry. Mamy bowiem do czynienia z pełnokrwistym thrillerem psychologicznym rozgrywającym się w małym gronie i w ekstremalnych warunkach. „The Walking Dead" to perła w koronie historii gier przygodowych i doskonałe połączenie ciekawego scenariusza, oddającej grozę świata grafiki i elementów zręcznościowych.

Mistrzostwa Świata w „World of Tanks" 4–6 kwietnia 2014 r. Złote Tarasy, Warszawa

O tym, że „World of Tanks" to światowy przebój gromadzący przed ekranami dziesiątki miliony fanów, pisaliśmy w zeszłym miesiącu. O tym, że Polska jest krajem, który ma jedną z największych społeczności wirtualnych czołgistów liczącą blisko dwa miliony fanów, piszemy jako pierwsi. Połączenie obu tych faktów oraz informacja, że to właśnie Polska wybrana została na miejsce Mistrzostw Świata w „World of Tanks", nie powinno więc nikogo dziwić.

Odbędą się one w pierwszym tygodniu kwietnia w Warszawie, a uczestnicy rywalizować będą o nagrody warte łącznie blisko milion złotych. Wstęp na imprezę jest wolny, a widzowie mogą liczyć nie tylko na obserwowanie starć czołgów, ale także na specjalnie dla nich przygotowane atrakcje. Zmagania czołgistów podziwiać będzie można na ekranie kinowym, a o tym, że gry przestały być domeną dużych dzieci, a stały się poważnym elementem naszej rzeczywistości, niech świadczy fakt, że patronat nad imprezą sprawuje ratusz miasta Warszawy.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość