Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Butik: Książki

Autorzy Uważam Rze

Jan Pelc ...będzie gorzej Czarne Cena: 39,90 zł

Syberia – licząca miliony kilometrów kwadratowych mroźna kraina rozciągająca się między górami Uralu a Oceanem Spokojnym, „nieludzka ziemia" i „więzienie narodów", ale jednocześnie niezwykła enklawa dzikiej przyrody i ziemia pełna wciąż nieodkrytych tajemnic. Nic dziwnego, że takie miejsce od zawsze przyciągało poszukiwaczy przygód i odkrywców. Wśród nich nie mogło zabraknąć Jacka Pałkiewicza, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich podróżników. Po raz pierwszy pojawił się na Syberii w 1988 r., a już rok później zorganizował jedną ze swoich najsłynniejszych wypraw, przemierzając w ciągu miesiąca 1300 km na zaprzęgach reniferowych z Jakucka do Ojmiakonu, światowego bieguna zimna. Książka „Syberia", wznowiona właśnie przez Zysk i S-ka, jest reporterskim zapisem tej niezwykłej przygody, wzbogaconym o refleksje i wspomnienia z innych podróży Pałkiewicza w ten rejon świata, m.in. dołączono relację z ubiegłorocznej wyprawy „Szlakiem polskich badaczy Syberii". Nowe wydanie „Syberii" to nie tylko pasjonująca lektura podróżnicza, ale również prawdziwa uczta dla oczu, a to za sprawą olbrzymiej ilości zdjęć, z których niemal każde zachęca do ruszenia w nieznane.

Jacek Pałkiewicz Syberia Zysk i S-ka Cena: 49 zł

I wody spadły na ziemię" oraz „Kto przeleje krew" to dwa ostatnie tomy powieści graficznej Darrena Aronofsky'ego i Ariego Handela, opowiadającej alternatywną historię Noego. Z nieba leje się potop, Noe postanawia więc zamknąć arkę, wokół której dochodzi do krwawej bitwy z ludźmi, którzy chcą znaleźć tam ocalenie. Noe jest jednak nieugięty – kataklizm mogą przetrwać wyłącznie żywe stworzenia zgromadzone w arce i jego najbliżsi, którzy jednak będą ostatnimi przedstawicielami rodzaju ludzkiego na Ziemi. Noe całkowicie zwątpił w ludzkość, uważa, że zło tkwiące w człowieku prędzej czy później stanie się przyczyną zagłady planety. Zabrania więc swoim dzieciom rozmnażać się, co prowadzi do dramatycznego konfliktu z synami. Rysownik Niko Henrichon jak zwykle wykonał kawał dobrej roboty, zachwycają przede wszystkim piękne całostronicowe kadry. Świetny efekt psuje nieco sposób, w jaki Henrichon rysuje niektóre twarze, szczególnie przedstawicielek płci pięknej. Na koniec warto dodać, że komiks powstał na podstawie pierwszego szkicu scenariusza filmu „Noe. Wybrany przez Boga", który już pod koniec marca trafi do naszych kin. W rolach głównych zobaczymy m.in. Russella Crowe'a i Anthony'ego Hopkinsa.

D. Aronofsky, A. Handel, N. Henrichon Noe. t. 3: I wody spadły na ziemię t. 4: Kto przeleje krew SQN Cena: 36,90 zł

Książka Thomasa Aubreya odpowiada na pytanie, dlaczego po 2008 r. strategie inwestycyjne kompletnie zawiodły, doprowadzając m.in. do kryzysu prywatnych systemów emerytalnych. Wybitny praktyk funduszy inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii i USA uważa, że powodem niepowodzeń było stosowanie przez fundusze błędnego statycznego modelu gospodarki. Aubrey proponuje w to miejsce własny paradygmat oparty na austriackiej, dynamicznej analizie cykli koniunkturalnych i tzw. polityki łatwego kredytu. Rezultaty są zaskakujące. Inwestowanie w oparciu o paradygmat austriacki, dzięki uwzględnieniu poprawki na samowolę banków centralnych, a także niekontrolowaną kreację pieniądza przez banki komercyjne, a w efekcie nadmierny kredyt, staje się receptą na wyższą rentowność funduszy. Książka dowodzi, że „najbardziej praktyczna jest dobra teoria... austriacka".

Książka do kupienia w księgarni: u-sklep.pl

Thomas Aubrey Koniec wielkiego mitu... Fijor Publishing Cena: 55 zł

Obecnie w kwestii „rewolucji" na Majdanie mamy do czynienia z pro-banderowską propagandą, na czele której stoją media „głównego nurtu", „niezależni" dziennikarze i politycy, którzy wcześniej tak zajadle ze sobą walczyli. Biegunka polityczna osiągnęła niewiarygodne rozmiary i wygląda tak, jakby rosyjskie dywizje stały na naszej granicy, grzejąc silniki swoich czołgów. Polska apeluje o sankcje wobec Rosji, media prawie ogłaszają powszechną mobilizację i zajmują się badaniem zdrowia psychicznego Władimira Putina. Równocześnie pogrobowcy banderowców stali się bohaterami wszystkich telewizji, rozgłośni radiowych, gazet i polityków. Niniejsza książka jest chłodnym spojrzeniem na relacje międzynarodowe, wolna od mitologizowania Ukrainy jako państwa, bez którego może istnieć niepodległa Polska.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE