Najnowsza interwencja Uważam Rze

Dorosły też potrzebuje wsparcia

Piszę do Państwa w ważnej sprawie dotyczącej osób mocno dotkniętych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, żyjących w naszym kraju, tuż obok nas. Mam na myśli opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, którzy pikietują przed Sejmem od kilku dni. Nie rozumiem ciszy, jaka zalega w mediach. Jedynie w programie pierwszym Polskiego Radia można było usłyszeć wypowiedź przedstawiciela tych osób. Wyjaśnił on dość drobiazgowo ich sytuację i kto miał okazję usłyszeć ten głos, temu pewno serce się ścisnęło. Pozostałe media ograniczyły się wyłącznie do poinformowania o fakcie, że osoby te protestują przed Sejmem, ale nie udzieliły tym osobom wsparcia, na które przecież w pierwszej kolejności liczą.

Ich sytuacja jest dramatyczna – zabrano im zasiłek pielęgnacyjny, wielu z nich pozbawiono świadczeń emerytalno-rentowych oraz zdrowotnych, a jak twierdzą, to właśnie utrata ubezpieczenia zdrowotnego jest dla nich największym ciężarem. Mimo że osób, którymi się opiekują, nie można zostawić nawet na chwilę samych, podjęli wysiłek i pojechali do Warszawy w nadziei, że uda się im odzyskać środki niezbędne do życia, zabrane im przez rząd. Niestety, aby to się powiodło, konieczne jest nagłaśnianie sprawy w mediach, te jednak milczą. Dużo lepiej wyglądało to, kiedy pikietowali rodzice niepełnosprawnych dzieci. Media na bieżąco informowały o postępach rozmów z rządem, a rząd przez to czuł presję, wiedział, że nie może odesłać ich z kwitkiem, bo to odbije się na poparciu społecznym i na wyniku przyszłych wyborów. Niestety tylko w ten sposób możemy budować wspólnie nasz kraj, brać za niego odpowiedzialność. Ograniczanie się do pójścia na wybory to stanowczo za mało. Potrzeba, aby media wciąż pokazywały prawdę o otaczającej nas rzeczywistości, którą wspólnie budujemy.

Dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie proszę o zainteresowanie się sprawą osób, które zostały przez swój kraj wyrzucone poza ramy społeczeństwa. Kiedyś Jezus zapyta: byłem chory, byłem głodny, w więzieniu, potrzebujący, wy przyszliście do mnie i daliście mi jeść, a wy nie zrobiliście tego.

Z wyrazami szacunku
Tomasz Zapora

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy