Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

BUTIK: Multimedia

Krzysztof Jóźwiak

Zalman ZM-WE450
Cena: 259 zł

Wydawało się, że wraz z pojawieniem się dysków zewnętrznych, idea przenośnych kieszeni na dyski umrze śmiercią naturalną. Tak się jednak nie stało i nadal na rynku pojawiają się tego typu urządzenia, a ich atutem stały się dodatkowe funkcjonalności, w jakie wyposażają je producenci: skomplikowane zabezpieczania danych, zwiększone możliwości transferu i inne udogodnienia. Tak właśnie jest w przypadku produktu firmy Zalman. ZM-WE450 to zewnętrzna kieszeń na dysk twardy, która pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie danych oraz podładowanie akumulatorów ze smartfonów i tabletów.

Kieszeń mieści 2,5-calowy dysk HDD lub SSD, a do komunikacji z komputerem wykorzystuje przewodowy interfejs USB 3.0 oraz bezprzewodowy Wi-Fi 802.11b/g/n (do 150 Mb/s). Urządzenie może przesyłać dane nawet do pięciu użytkowników jednocześnie, co pozwoli na przykład na odtwarzanie z pamięci dysku filmu w rozdzielczości Full HD przez sieć Wi-Fi na pięciu różnych ekranach. Kieszeń Zalmana rozwiązuje także problem ograniczonego zasobu pamięci smartfonów i tabletów. Aplikacja Z-Drive Air, dostępna w AppStore i Google Play, pozwala na streaming multimediów, pobieranie i zapisywanie danych z dysku na dysk, zarządzanie plikami oraz szybki podgląd zdjęć, filmów i muzyki. Co więcej, połączenie Wi-Fi z kieszenią nie oznacza utraty dostępu do internetu, ZM-WE450 może bowiem też pełnić rolę mostka internetowego, łącząc się w tym celu z inną siecią WLAN. W urządzeniu zintegrowano także litowo-polimerowy akumulator o pojemności 5200 mAh, który pozwala na bezprzewodowe udostępnianie danych np. wyświetlanie filmu Full HD oraz podładowanie smartfona lub tabletu – w taki sam sposób, jak w przypadku tzw. power banków. Do zestawu dołączono  płócienny woreczek na kieszeń, gumowe nóżki, zestaw śrubek do montażu dysku, przewód USB 3.0 oraz śrubokręt.

LG G2 mini
Cena: ok. 1000 zł

Po Samsungu, Sony i Apple również firma LG postanowiła przygotować kompaktową wersję swojego najnowocześniejszego smartfona G2. Wersja mini pod względem stylistyki bardzo przypomina  pierwowzór. G2 mini został podobnie jak większy brat wyposażony w przycisk zasilania i klawisze regulacji umieszczone z tyłu obudowy (oryginalne, ale całkiem funkcjonalne rozwiązanie). LG G2 mini korzysta z większości funkcji interfejsu użytkownika znanych z topowej linii G, jak np. Plug & Pop, czy tryb gościa, który pozwala szybko przejść do ustawienia, w którym użytkownik ma dostęp tylko do kilku wybranych narzędzi.

Podobnie jak w przypadku innych smartfonów w wersjach mini, także urządzenie LG ma słabsze parametry techniczne niż wersja podstawowa. W stosunku do standardowego G2 ekran „zmniejszył się”
z 5,2 cala do 4,7 cala, a rozdzielczość z 1080 x 1920 do 540 x 960 pikseli, zamiast procesora Qualcomm Snapdragon 800 mamy czterordzeniowy Snapdragonem 400 (1,2 GHz) lub układ Nvidia Tegra 4i (1,7 GHz). Akumulator odchudzono z 3000 mAh do 2440 mAh (można go wyjąć). Ponadto LG G2 mini posiada 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci flash oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli. Podobnie jak „dorosłego” G2, wyposażono go w szybki modem 4G LTE. Smartfon pracuje pod najnowszą wersją systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, czerwonej i złotej.

Logitech  K830
Cena: 439 zł

Logitech Illuminated Living-Room Keyboard K830 to klawiatura stworzona z myślą o sterowaniu zestawem kina domowego (przede wszystkim telewizorem typu Smart TV) zintegrowanym z pecetem. Produkt wyposażony został w skróty multimedialne, dzięki którym użytkownik może w prosty sposób przełączać się między telewizorem i komputerem. Wszystko oczywiście bezprzewodowo, klawiatura Logitech w założeniu ma być bowiem poręczna, kompaktowa i dobrze komponować się z wystrojem naszego salonu. Dzięki niej możemy wygodnie przeglądać strony internetowe czy zarządzać mediami nawet z odległości 10 metrów – dzięki 2.4 GHz połączeniu bezprzewodowemu.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej