Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kariera Artura Granta

Wystarczy żulom zamienić pałki na władzę, a wtedy po co kryć się przed stójkowymi, gdy samemu jest się policją, prokuraturą, sądem i w ogóle samą sprawiedliwością?

Przyznaję, że coraz częściej wykluczam się z grona ludzi cywilizowanych. Żeby raz do roku wyciągnąć mnie do teatru, trzeba użyć przekupstwa i szantażu, a i tak z każdą obejrzaną premierą rośnie we mnie upór, by teatrów za wszelką cenę unikać. Wszystko przez to, że jedni przez drugich, od dramaturga po prostą bileterkę, uparli się mną estetycznie i kulturowo wstrząsać, aż od tych szoków zaczynam mieć lęki. Ileż w końcu katharsis można znieść w jednym życiu, gdy nawet zdekonstruowana bajka o sierotce Marysi i krasnoludkach okazuje się mroczną parabolą o zbrodni, narkotykach, HIV i kazirodztwie? 
Pewnie dlatego nie miałem pojęcia, jak obficie nadal wystawia się sztuki tego starego komucha Brechta. Myślałem, że dawno już to wszystko pożółkło, zakurzyło się, a resztę mole zżarły, bo jak dzisiejszą licealistkę z pretensjami, co „Golgotę Picnic” na czczo przegryza McDonaghiem, mogą poruszyć polityczne wodewile z pierwszej połowy zeszłego wieku? 
Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE