Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Damian Merlak i Nejc Kodrič, słoweńscy biznesmeni, którzy zarobili na wirtualnych pieniądzach

Piękni dwudziestoletni

Tomasz Teluk

Może nie są najbogatszymi ludźmi na Bałkanach, ale na pewno są najzamożniejszymi dwudziestoparolatkami w tym regionie. Zaczęli wcześnie, szukali niszy, a dorobili się na bitcoinie

Znali się od dzieciństwa. Wychowywali się w niewielkim słoweńskim mieście Kranj liczącym jakieś 50 tys. mieszkańców. Nejc Kodrič ma dzisiaj 25 lat, Damian Merlak niewiele więcej –  28. Poznali się, bo Merlak chodził do średniej szkoły ze starszym bratem Kodriča. Do dziś zachowują luźny styl. Chodzą w dżinsach i T-shirtach, nie przejmując się biznesowymi konwenansami. Jednak to do ich drzwi pukają dziś najwięksi inwestorzy z całego świata. 

Wirtualna żyła złota

W dobie kryzysu finansowego i deficytu zaufania do papierowego pieniądza bitcoin – kryptowaluta, która ani nie jest oficjalnym środkiem płatniczym, ani nie podlega nadzorowi finansowemu ze strony wielkich instytucji – stała się kopalnią pieniędzy dla wielu biznesów i rzeszy drobnych przedsiębiorców. 
Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?