Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: Paweł Gałka

Zbiórka na twój biznes

Jakub Wozinski

W 2013 r. portale crowdfundingowe zebrały na całym świecie ponad 5,1 mld dolarów. Obecny rok ma być pod tym względem jeszcze lepszy

Choć cała inicjatywa funkcjonuje w sposób profesjonalny zaledwie od kilku lat, to już można mówić o sporych sukcesach, jakie udało się dzięki niej odnieść. Obecnie szacuje się, że tzw. portale crowdfundingowe, zbierające od internautów pieniądze na różnego rodzaju inicjatywy, co godzinę pozyskują aż 60 tys. dolarów. To oczywiście skromny wynik w porównaniu z budżetami, jakimi dysponują międzynarodowe korporacje, ale chyba żadna z nich nie może się pochwalić taką dynamiką rozwoju.

Społecznościowa zbiórka

Wciąż obco dla polskiego ucha brzmiąca nazwa crowdfunding odnosi się do publicznej zbiórki pieniędzy na wybrany cel. Sama zbiórka funduszy, także za pomocą internetu, nie jest oczywiście czymś nowym – crowdfunding wyróżnia przede wszystkim to, że dokonuje się on za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sugeruje to zresztą sama nazwa, odnosząca się do grupy osób, którą chcemy zainteresować swoim pomysłem. 
Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?