Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

źródło: Kamila Kamińska

Przekręt nad morzem

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Przejąć władzę w spółce i wyprowadzić z niej spory majątek – na taki pomysł wpadli dwaj pomorscy przedsiębiorcy

Janusz W. (43 lata) i Kordian W. (22 lata) mieszkają w Sopocie. Obydwaj mają wykształcenie średnie i są przedstawicielami spółki działającej w branży nieruchomości. Są ze sobą spokrewnieni. 

Dotychczas tylko ten pierwszy w przeszłości miał problemy z prawem – był karany za naruszenie nietykalności cielesnej. Dzisiaj oskarżony jest o fałszowanie dokumentów, poświadczenie nieprawdy, niekorzystne rozporządzanie mieniem znacznej wartości i oszustwa. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator stwierdza, że popełniony przez Janusza W. i Kordiana W. czyn określany jest w sensie prawnym jako pranie pieniędzy, tyle że w tym wypadku „czynność sprawcza nie odnosi się do pieniędzy, lecz do bezprawnie transferowanych nieruchomości”. Jak zaznacza prokurator Mariusz Marciniak z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, za zarzucone im czyny grozi kara do 10 lat więzienia. 

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?