Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: Kamila Kamińska

NIP dla wirtualnych

Rafał Kotomski

Zdaniem NSA fiskus nie ma prawa odmawiać przedsiębiorcom nadawania NIP, jeśli ci zarejestrowali firmę w wirtualnym biurze. Czy to już zwycięstwo zdrowego rozsądku nad urzędniczą tępotą?

Nadziei nie traci Lechosław Gawroński, właściciel spółki mBiuro, największej w Polsce sieci wirtualnych biur. – Orzeczenie NSA daje nowy impuls dla przedsiębiorczości i jest dowodem na to, że można dostrzegać zmieniającą się, coraz bardziej nowoczesną rzeczywistość gospodarczą. Dla nas to wielki sukces, bo z niektórymi urzędnikami fiskusa długo spieraliśmy się o sprawę NIP-ów. Próbowaliśmy tłumaczyć, że niepotrzebnie utrudniają funkcjonowanie przedsiębiorcom. Wierzę, że teraz będzie inaczej, gdy NSA przyznał nam rację – przekonuje Gawroński. Mecenas Paweł Barszcz, którego kancelaria obsługuje wiele firm zarejestrowanych pod wirtualnym adresem, jest przekonany, że sporów z fiskusem będzie teraz o wiele mniej. – Trudno, by urzędnicy z urzędów czy izb skarbowych ignorowali orzeczenie NSA. Jest wielka szansa, że niepotrzebna i trochę śmieszna ciuciubabka z NIP-ami teraz się skończy – twierdzi prawnik. 

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy