Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Wojna idzie do nas i dojść nie może. Nie żebym jakoś szczególnie nad tym rozpaczał. Wręcz przeciwnie, gdyż zaczyna wyglądać na to, że w trakcie zeszłorocznych rozmów Merkel w Berlinie – pisałem już kilka razy o tym w „Mowie nienawiści” – Angela ustaliła z Putinem naszą granicę na Bugu, a nie Wiśle. Fakt ten uspokaja, aczkolwiek nie powinien usypiać.

Europa bowiem nie śpi, a działa na rzecz pokoju na świecie, w galaktyce i w całym kosmosie. Na ten przykład w jednym z Instytutów Badań nad Pokojem – ja wiem, że brzmi to orwellowsko, ale takie instytuty naprawdę istnieją i zajmują ogromne budynki w centrach europejskich miast – trwają obecnie badania mające ostatecznie wykluczyć wojny w przyszłości i pokończyć te, które prowadzone są obecnie. Otóż spryciarze żyjący tam jak pączki w maśle z unijnych dotacji doszli do wniosku, że taką Ukrainę można szybko uczłowieczyć, jeśli tylko tamtejsi generałowie zostaną zastąpieni kobietami. Zapytani, skąd takie wnioski, bez żenady wyciągnęli badania ONZ, na które poszły kolejne miliony dolarów, które – tu cytat – „co prawda odrzucane są za sprawą wadliwej metodologii przez większość naukowców na świecie, ale naszym zdaniem warto się nad nimi pochylić”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy