Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Wóz Piechocińskiego

Jan Piński

Jak wicepremier z PSL robi dobrze niemieckiemu producentowi aut

Nie wiadomo, czy uda się rozpocząć budowę fabryki Volkswagena pod Wrześnią, zanim przyjdzie zima. Firma stara się przyspieszyć przygotowania, działając na granicy prawa” – ujawnił 6 września tego roku lokalny dodatek „Gazety Wyborczej”. Okazało się, że chociaż nie było oficjalnego pozwolenia na budowę, to prace ruszyły pełną parą. „Na ogromnej przestrzeni Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej pracuje kilkadziesiąt maszyn – koparki, walce, spychacze. Ktoś z boku mógłby pomyśleć, że zaczęła się budowa czy choćby przygotowywanie terenu pod inwestycję. Ale formalnie jest to niemożliwe” – opisywali dziennikarze zastany krajobraz.

Samowolka budowlana została błyskawicznie zalegalizowana. 6 października starosta wrzesiński nadał decyzji o pozwoleniu na budowę klauzulę ostateczności. Wcześniejsze decyzje cechował pośpiech (nie czekano na wpływ ewentualnych odwołań drogą pocztową), a także nadspodziewanie wyrozumiałe podejście do braków w koniecznej dokumentacji dotyczącej wpływu budowy na środowisko naturalne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy