Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kupując od Polaka, zarabiasz

Edyta Hołdyńska

Pochodzenie produktu jest ogromnie ważne dla wartości PKB danego kraju

Wydając pieniądze na polski produkt, jednocześnie zarabiamy, bo wspieramy polską gospodarkę. – Pomnażamy w ten sposób PKB – tłumaczy Ryszard Florek, właściciel nowosądeckiej firmy Fakro. Z kolei, sięgając w sklepie po zagraniczne produkty, przyczyniamy się do zmniejszania PKB. To jeden z 20 powodów, przez które Polacy zarabiają mniej niż ich sąsiedzi zza zachodniej granicy. Kilkunastu największych polskich producentów razem z Fundacją „Pomyśl o Przyszłości” walczy o pełne portfele rodaków.

– Z definicji PKB wynika, że wszystko, co pochodzi z importu i zostaje skonsumowane w Polsce, da nam zerowy wzrost PKB. Oczywiście, ważna jest wymiana handlowa z zagranicą, tyle że Polska ciągle za dużo importuje, a zbyt mało eksportuje. A przecież jeszcze trzeba spłacać długi zagraniczne wraz z odsetkami – zaznacza Ryszard Florek.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO