Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Wikipedia

Neneman (prawie) zastąpi Kapicę

aw

Dotychczasowy doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. sa- morządu, Jarosław Neneman, został ponownie wiceministrem finansów.

Dotychczasowy doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. samorządu, Jarosław Neneman, został ponownie wiceministrem finansów. Ma odciążyć dwóch innych wiceministrów – przejmie część obowiązków spoczywających na Januszu Cichoniu oraz część kompetencji szefa Służby Celnej Jacka Kapicy. Neneman w resorcie ma być odpowiedzialny za podatki – CIP, PIT, VAT i lokalne oraz rynek gier. Do jego kompetencji będzie należała także akcyza, którą do tej pory zajmował się Kapica.

Neneman jest adiunktem i kierownikiem Katedry Finansów i Bankowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, a także wykładowcą na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz zastępcą kierownika Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych przy wydziale Prawa i Administracji UŁ. Jest także ekspertem Fundacji Naukowej CASE oraz Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W latach 2004–2005 oraz w 2006 r. był już wiceministrem finansów. Odpowiadał wtedy za politykę i legislację podatkową.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej