Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Pakiet klimatyczny uderzy w polską chemię

eh

Nasze produkty chemiczne mogą być bez szans w konkurencji z amerykańskimi.

Nasze produkty chemiczne mogą być bez szans w konkurencji z amerykańskimi. To wynik podpisania przez Unię Europejską umowy o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi. Przewagą firm z USA są zdecydowanie niższe koszty energii. Dzięki rewolucji łupkowej ceny gazu za oceanem są prawie trzy razy niższe niż w Europie i w sposób decydujący wpływają na obniżenie kosztów wytworzenia danego półproduktu, który później trafi np. na europejski rynek.

W Polsce jest dokładnie odwrotnie. Energia wytwarzana z węgla jest kosztowna, a dodatkowo na mocy paktu klimatycznego nasz kraj został obciążony wysokimi opłatami za prawo do emisji zanieczyszczeń. Ceny energii podnosi także uzależnienie od rosyjskich surowców. Dla koncernów z Polski i z innych państw naszego regionu może to oznaczać problemy ze znalezieniem nabywców na ich produkty.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?