Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Piotr Wojnarowski

Trzeba zmienić ordynację wyborczą

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Z Pawłem Kukizem, muzykiem rockowym, samorządowcem i liderem projektu zmieleni.pl

Perfidia tego systemu polega na tym, że on służy wszystkim dookoła, tylko nie Polsce. Zauważ, jaki system, jaką demokrację zostawiają Amerykanie, tzw. demokrację – w Iraku, Afganistanie. Jaką ordynację zostawili? Proporcjonalną. Dlaczego? Dlatego że partie są zhierarchizowane, bo to wódz daje jedynki. W związku z tym wódz i grupa oligarchów zgromadzona wokół niego (reszta to są żołnierze) kontrolują cały naród.

Ale najczęściej tam był jeden wódz, jak np. Kadafi w Libii.

Ale przestał być wygodny dla Francuzów, więc go zlikwidowano i wprowadzono „demokrację”, zostawiając jednocześnie ordynację proporcjonalną, która powoduje, że w tych państwach jest rzeźnia. Dokładnie o tym mówię. To samo jest w Polsce. Ta ordynacja jest w interesie bogatych krajów, które sobie na nas pasożytują. A grupy zdrajców zorganizowanych w mafie pod nazwą partie w zamian za utrzymanie tego bandyckiego systemu dzielą się pomiędzy sobą judaszowymi srebrnikami. Nie mam cienia wątpliwości, że Tusk był namiestnikiem Merkel nad Wisłą.

Ktoś ma wątpliwości?

Powiedz to publicznie, to powiedzą, że jesteś pisowcem.

Jak dla mnie luz. Pisowcy mają mnie za peowca, peowcy za pisowca. Był czas przywyknąć.

Dokładnie. Musisz być sformatowany. Musisz być albo miłośnikiem Kaczora, albo miłośnikiem Donalda. Powiedziałem kiedyś, że żyjemy w Disneylandzie, w starej kreskówce, jeszcze czarno-białej na dodatek. I każą nam płacić za ciągłe powtórki.

No dobra, ale wracając do twojej nowej płyty, to ona jednak jest ponura.

Bez przesady. Może nie jest nazbyt wesoła. Ale nie mogłem nagrać wesołej płyty, bo to nie jest czas na zabawę. Nastroje są takie, że czekać tylko na nowe Starachowice, które zmiotą PO, jak kiedyś sczyściło SLD. A jak to pierdyknie, to Tusk już nigdy nie będzie mógł wrócić z Brukseli. Chyba że przywieziemy go sami. Tak jak kiedys Żydzi Eichmanna z Ameryki Łacińskiej.


PS Rozmowa odbyła się kilka dni przed usunięciem z PiS Adama Hofmana i wyborami samorządowymi.1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO