Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Myśli i słowa

Grzegorz Braun

Po raz kolejny uznano panią za najbogatszą Polkę, wyceniając pani majątek na 2,4 mld zł. Jaka jest emocjonalna cena takiego bogactwa?

Po raz kolejny uznano panią za najbogatszą Polkę, wyceniając pani majątek na 2,4 mld zł. Jaka jest emocjonalna cena takiego bogactwa?

„Nieprzyzwoicie jest umierać, będąc bogatym” – to słowa Andrew Carnegiego, amerykańskiego przemysłowca, jednego z najbogatszych ludzi na świecie przełomu XIX i XX wieku. Użył on swojego bogactwa do stworzenia wielu instytucji o istotnym znaczeniu dla kultury i nauki. To, co powiedział, bardzo mi się podoba. Bogactwo zobowiązuje. Pieniądze to możliwości – dzięki nim da się wiele zbudować, coś zmienić. Jeżeli nie odziedziczy się ich po poprzednich pokoleniach albo nie pojawi się tzw. bogaty wujek z Ameryki, do pieniędzy trzeba dochodzić bardzo długo, ciężką pracą. Tak było w moim przypadku. Większość zamożnych ludzi zapłaciła za to tysiącami godzin spędzonych poza domem, stresem, zmęczeniem. Kosztuje również utrzymanie tego, co budowało się przez lata: odpowiedzialność za ludzi, za biznes oraz za to, co dalej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez