Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Polacy ruszą na podbój Chin?

ejż

Gdzie sprzedawać żywność, by w jak największym stopniu zniwelować negatywne skutki rosyjskiego embarga?

Gdzie sprzedawać żywność, by w jak największym stopniu zniwelować negatywne skutki rosyjskiego embarga? Eksperci nie mają wątpliwości – należy wybrać rynek chiński, który jest bardzo chłonny i chętnie przyjmie polskie produkty.

Rodzimi producenci żywności nie są przyzwyczajeni do współpracy biznesowej z tak odległymi państwami jak Chiny czy kraje afrykańskie. Większość firm nastawia się na sprzedaż produktów spożywczych do Rosji lub na Ukrainę. W związku z trudnościami, jakie w ostatnich miesiącach pojawiły się na tych rynkach, wiele z nich znalazło się na granicy bankructwa. Niezbędna jest więc zmiana filozofii funkcjonowania przedsiębiorstw z branży spożywczej.

Eksperci z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych podczas grudniowej konferencji poradzili Polakom, by rozpoczęli ekspansję na chińskim rynku. Ze względu na dużą liczbę potencjalnych odbiorców i wzrost poziomu życia tamtejszej klasy średniej, zwiększyło się tam zapotrzebowanie na produkty spożywcze dobrej jakości. Oferowane na rodzimym rynku pożywienie wielu Chińczykom już nie odpowiada – jest zbyt przesycone chemią i niesmaczne. Nie ulega wątpliwości, że w porównaniu z produktami z innych państw, polska żywność wciąż jest bardzo wartościowa i zawiera dużo naturalnych składników. W wielu krajach została już doceniona – czemu zatem nie spróbować swoich sił w tym najludniejszym azjatyckim państwie?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy