Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Miliardy na inwestycje

Aleksander Piński

Ponad 100 mld złotych z Unii Europejskiej trafi do Polski w ciągu następnych sześciu lat. Unijny program dofinansuje krajowy transport, ochronę środowiska, energetykę i gospodarkę niskoemisyjną.

Jak podkreśliła minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak, najwięcej pieniędzy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przeznaczy na przedsięwzięcia transportowe, czyli budowę i renowację dróg, kolei, transportu miejskiego, lotniczego i morskiego. Następny w kolejności będzie sektor ochrony środowiska. Na znaczeniu, w porównaniu z latami 2007–2013, zyskają także energetyka i służba zdrowia, zwłaszcza systemy ratownictwa medycznego.

Resort zatwierdził także unijny program wsparcia Polski wschodniej. To dodatkowe 2 miliardy euro dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Po unijne wsparcie będą mogły sięgnąć podmioty publiczne, w tym samorządy oraz przedsiębiorcy. 200 mln euro ma trafić m.in. na zakładanie innowacyjnych przedsiębiorstw, tzw. start-upów, 115 mln euro na zdobywanie zagranicznych rynków przez małe i średnie firmy, a 100 mln euro na tworzenie innowacyjnych produktów bądź usług.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy