Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przedsiębiorców apel do fiskusa

Aleksander Piński


Przedsiębiorcy apelują do rządu o zmianę podejścia do polskich właścicieli firm i podatników. Alarmują, że zapisy nowej ordynacji podatkowej będą im szkodzić. Żądają, by na porządku dziennym była zasada domniemania niewinności, a nie restrykcyjność fiskusa. Wskazują także, że aby skutecznie zwalczać szarą strefę, należy m.in. uprościć system podatkowy.

Prezes Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszard Petru twierdzi, że aby doszło do ograniczenia szarej strefy, system podatkowy musi być transparentny. Zgadza się z nim Andrzej Blikle, który wspólnie z Petru wystosował apel do polityków i urzędników. Niepokoją ich plany fiskusa związane z poprawą skuteczności kontroli u podatników. Ten zapewnia jednak, że kontroli będzie mniej, za to będą lepiej ukierunkowane. Na tych, którzy uciekają przed podatkami.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy