Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

źródło: Forum
Jerzy Dudek

Jak MON zbroi polską armię

Leszek Pietrzak

Od kilku lat Ministerstwo Obrony Narodowej wydaje miliardy złotych na modernizację uzbrojenia armii. Czy jednak te pieniądze są wydawane racjonalnie i z uwzględnieniem rachunku ekonomicznego?


Rok 2015 ma być kolejnym rokiem zakupów zbrojeniowych dla polskiej armii. W ramach planu modernizacji technicznej sił zbrojnych mają zostać rozstrzygnięte najważniejsze i najbardziej kosztowne programy, w tym przetarg na śmigłowiec wielozadaniowy, dzięki któremu armia ma otrzymać 70 maszyn w wersji transportowej, poszukiwawczo-ratowniczej i do zwalczania okrętów podwodnych. Stanęli do niego trzej światowi potentaci: konsorcja Sikorsky, Augusta Westalnd i Airbus Helicopters. Decyzje podejmowane przy okazji tego przetargu przez Inspektorat Uzbrojenia MON były dziwnie przesuwane w czasie, niejasne, a ich okoliczności budziły poważne zastrzeżenia. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi co najmniej pół roku po planowanym pierwotnie terminie, ale nie brakuje opinii, że wynik został już dawno przesądzony, a zwycięzcą będzie francusko-niemiecki Airbus Helicopters.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej