Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Perła Katalonii w oprawie od Gaudiego

Agnieszka Niemojewska

Co roku miliony turystów przybywają do Barcelony, by zobaczyć cuda zaprojektowane przez Antonio Gaudiego, zachowaną średniowieczną starówkę i stadion piłkarski Camp Nou. Ale to miasto ma do zaoferowania znacznie więcej!


Gdyby zrobić uliczną sondę i spytać o miasto, które koniecznie chciałoby się odwiedzić, to Barcelona na pewno znalazłaby się w ścisłej czołówce, obok Paryża, Londynu czy Rzymu. Ma równie bogatą historię, zachowane po dziś dzień ślady odległej przeszłości, a współczesność to przede wszystkim… FC Barcelona, klub sportowy, w którego barwach grają najlepsi piłkarze świata, z podziwianym zwłaszcza przez najmłodszych turystów Leo Messim na czele. O wersji mini oficjalnych niebiesko-czerwonych strojów „Barçy” marzy każdy młody kibic – w planowaniu budżetu wyjazdu warto więc uwzględnić ten niemały wydatek. A trzeba pamiętać, że w klubowych barwach można dostać już właściwie wszystko, nie tylko piłki, ale też kubki, maskotki, pościel… Może więc wizytę na Camp Nou zostawmy sobie na koniec pobytu w Barcelonie. Najpierw zanurzmy się w jej historii.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej