Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Partia Kapicy

Paweł Łepkowski

Z Cezarym Kaźmierczakiem, prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców rozmawia Paweł Łepkowski

Niedawno do mediów wyciekła notatka ze spotkania przedstawicieli Ministerstwa Finansów i izb skarbowych w Krakowie. Wiceminister finansów Jacek Kapica instruował w niej urzędników, że celem kontroli podatkowych jest zwiększenie wpływów do budżetu. Jak ocenia pan te działania?

W moim przekonaniu to podżeganie do popełnienia przestępstwa. W wielu krajach profiluje się branże i sektory do kontroli. Amerykański IRS działa w zasadzie tylko według tej formuły. Ale nie słyszałem, żeby w jakimkolwiek cywilizowanym kraju wyznaczano „poziomy skuteczności” kontroli. Celem kontroli jest ustalenie, czy podatnik właściwie się rozlicza, a nie realizacja celów budżetowych. Wydając takie instrukcje Szczurek i Kapica w moim przekonaniu mogli popełnić przestępstwo. Zobaczymy, co powie na to prokuratura, gdzie złożyliśmy odpowiednie zawiadomienie w tej sprawie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?