Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Walka z systemem

Aleksander Piński

24 kwietnia na ekrany naszych kin wchodzi ekranizacja bestsellerowej powieści Toma Roba Smitha „Ofiara 44”, wydanej także w Polsce. Amerykański thriller nosi tytuł „System” i jest osadzony w czasach sowieckiej Rosji, państwa rządzonego przez bezlitosny reżim, który nie oszczędza nikogo. W tych realiach toczy się śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, którego pierwowzorem był Andriej Czikatiło, zwany rzeźnikiem z Rostowa, ostatecznie skazany na śmierć w latach 90. XX w. Czikatiło okaleczył i pozbawił życia 52 kobiety i dzieci.

Wydana w 2008 r. powieść Toma Roba Smitha, będąca fabularyzowaną wersją tamtych wydarzeń, stała się międzynarodowym bestsellerem. Smith został uhonorowany przez Stowarzyszenie Autorów Kryminałów prestiżową nagrodą CWA Ian Fleming Steel Dagger, a „Ofiarę 44” przetłumaczono na 26 języków. Jej główny bohater, Lew Stiepanowicz Demidow (w tej roli Tom Hardy), to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę, narażając się na gniew zwierzchników.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy