Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

źródło: Forum
Krystian Maj

Strażnik tajemnicy aneksu

Bronisław Tomaszewski

Czy poznamy treść tajnego aneksu do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych? To będzie zależało od wyniku zbliżających się wyborów prezydenckich

Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych ma już własną historię, głęboko zakorzenioną w polskiej rzeczywistości politycznej ostatnich lat.

Wszystko zaczęło się 24 maja 2006 r., gdy w Sejmie przeforsowano ustawę o likwidacji WSI, w miejsce których powołane zostały dwie nowe służby: Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) oraz Służba Wywiadu Wojskowego (SWW). Tamta ustawa była chyba jedynym wspólnym przedsięwzięciem rządzącej koalicji PiS-LPR-Samoobrona i pozostającej w opozycji PO. Ale nie wszyscy posłowie wymienionych partii głosowali za jej przyjęciem. Przeciwko ustawie opowiedzieli się Piotr Ślusarczyk z LPR oraz Bronisław Komorowski z PO, który swój sprzeciw zapowiedział jeszcze przed głosowaniem. Ustawa o likwidacji WSI nie była niczym zaskakującym. O konieczności takiego rozwiązania mówiono od kilku lat. Szczególnie często mówili o tym niektórzy posłowie PO. Chyba dlatego Platformie nie wypadało wycofać się z poparcia tej ustawy, mimo że znajdowała się wówczas w opozycji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?