Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

źródło: Gość niedzielny/Forum
Jakub Szymczuk

Bunt mas

Tomasz Teluk

Tegoroczna wiosna może być dla rządu najgorętszym okresem od lat. Masowe protesty górników, związkowców, rolników, naukowców, ludzi kultury i przedsiębiorców mówią jasno: w tym kraju nie da się tak dłużej żyć!


Spotykam kolegę z liceum. Zawsze dobrze ubrany, pełen pasji. Architekt. Od studiów prowadzi własną firmę projektową wraz z żoną. Teraz podjeżdża na stację benzynową kilkunastoletnią astrą, którą kupił niedawno, bo części są tanie. – Przeniosłem się do szarej strefy. Gdy żona powiedziała, że trzeba wziąć kredyt, aby płacić ZUS, pomyślałem, że zwariowała – zwierza się.

Przedsiębiorca: nie strajkuje, nie blokuje

W podobnej sytuacji znajdują się dziesiątki tysięcy przedsiębiorców. Skarżą się na swój los, ale po cichu. Nie strajkują, nie blokują. Głośno robi się dopiero, gdy zostają doprowadzeni do ostateczności. Tylko wówczas, jako desperaci, mogą liczyć na zainteresowanie mediów, na to, że ktokolwiek dostrzeże ich problemy. Ale gdy do skóry dobiorą się im złośliwi urzędnicy, których jedynym motywem jest zazdrość lub chęć udowodnienia, że to właśnie oni mają rację i byle kto nie będzie im podskakiwał, na ratunek prześladowanym firmom jest już za późno.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Wojciech Romański

W smoczym kręgu