Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Droższy dolar, tańsze euro

kg

Ważną prognozę dla wszystkich naszych eksporterów opracowali ekonomiści Goldman Sachs. Przewidują, że za pół roku ceny amerykańskiej i europejskiej waluty się zrównają (dolar i euro mają kosztować dokładnie 3,95 zł), a za 12 miesięcy dolar będzie już wyraźnie droższy od euro – 4,21 zł wobec równych 4zł. Specjaliści słynnego banku inwestycyjnego zakładają też, że ożywienie gospodarcze zarówno w Polsce, jak i w strefie euro będzie trwałą tendencją w tym roku. Ich zdaniem najbliższe miesiące upłyną pod znakiem mocnej złotówki, której pozycja będzie wspierana zapowiedzią NBP o zaniechaniu kolejnych obniżek stóp procentowych. Co więcej, może dojść do podwyższenia stóp, ale najwcześniej w połowie przyszłego roku. Według ekspertów w najbliższym czasie utrzyma się obecna deflacja. „Inflacja prawdopodobnie pozostanie ujemna do III kwartału 2015 r. ze względu na niskie ceny ropy naftowej i żywności” – przewidują analitycy w opublikowanym właśnie raporcie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?