Kariery pucybutów
Nie trzeba znać się na ekonomii ani dysponować pokaźnym kapitałem inwestycyjnym, aby dorobić się fortuny. Zwykle wystarczą pomysł, determinacja i odrobina szczęścia
W amerykańskiej kulturze masowej zawód pucybuta stał się synonimem biedy, niskiej pozycji społecznej i ciężkiej, słabo opłacanej pracy. Stąd też w tradycji amerykańskiej oznaką prawdziwego awansu społecznego, odzwierciedlającego „marzenie o bogactwie i potędze”, stało się określenie „od pucybuta do milionera”.
Współcześnie najbardziej spektakularnym przykładem takiej kariery jest sukces biednego imigranta z Meksyku, który został słynną gwiazdą telewizyjną. 46-letni César Millán Favela, lepiej znany pod pseudonimem artystycznym César Millan, urodził się w bardzo biednej meksykańskiej rodzinie, mieszkającej na przedmieściach miasta Culiacán. W wieku 21 lat César postanowił uciec z rodzinnego miasta i, podobnie jak setki tysięcy jego rodaków, przedostał się nielegalnie do USA. W 2013 r. kanał National Geographic wyprodukował biograficzny film pt. „César Millan: Prawdziwa historia”. Bohater dokumentu opowiada w nim o pełnej dramatycznych przygód przeprawie przez granicę, ukrywaniu się przed funkcjonariuszami Urzędu Imigracyjnego, o problemach wynikających z całkowitej nieznajomości języka angielskiego i życiu kloszarda na ulicy. Po kilku latach Millan za zarobione ciężką pracą pieniądze otworzył niewielki sklep z żywnością dla psów. Tam też po raz pierwszy ujawnił się jego talent psiego psychologa. Postanowił otworzyć słynną dzisiaj na całą Amerykę Pacific Point Canine Academy.