Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: Corbis

Kontrola projektu

Edyta Żyła, Leszek Buller

Unijna dotacja to publiczne środki, których wydatkowanie w każdej chwili może być wzięte pod lupę. Jakich kontroli możemy się spodziewać i jak się do nich przygotować?


Jeśli wydatkujemy uzyskane dofinansowanie zgodnie z zaplanowanym budżetem i zadeklarowanym harmonogramem, nie mamy się czego obawiać. Nawet niespodziewana kontrola nie będzie mogła zarzucić nam nadużyć. Ważne jednak, by zwracać uwagę na szereg szczegółów, które staną się istotne w trakcie sprawdzania naszych działań.

Przede wszystkim należy stosować przepisy prawa, zarówno krajowego, jak i europejskiego, a także postępować w zgodzie z wszelkiego rodzaju wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które w imieniu polskiego rządu czuwa nad prawidłowym wydatkowaniem unijnych pieniędzy. W każdym ogłoszeniu o naborze znajdziemy listę aktów prawnych i wytycznych, które będą się do niego odnosiły. Trzeba dokładnie się z nimi zapoznać i stosować w trakcie realizacji projektu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej