Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

źródło: materiały prasowe

Oszczędność bez wyrzeczeń

Krzysztof Galimski

POLECA KRZYSZTOF GALIMSKI


Fiat panda, kosztujący niewiele ponad 30 tys. zł, to jedna z najtańszych na naszym rynku propozycji dla osób, które chcą mieć nowy samochód. Tanio rzadko kiedy oznacza dobrze, ale akurat włoskiemu koncernowi udało się stworzyć uniwersalny i wygodny samochodzik za małe pieniądze.

Nowa panda, w porównaniu do swojego poprzednika, jest wyższa (o 1 cm), szersza (o 5cm) i dłuższa (aż o 11 cm). Dzięki temu jest zauważalnie przestronniejsza i ma spory, jak na tę klasę, bagażnik. Z zewnątrz wygląda jak większy i bardziej zaokrąglony brat pandy drugiej generacji. Trzeba przyznać, że robi pozytywne wrażenie, szczególnie w opcji z lakierowanymi na kontrastowy kolor lusterkami i relingami dachowymi.

Projektanci uznali, że inspiracją dla wnętrza pandy będzie zaokrąglony kwadrat. Kierownica, zegary, naszywki na fotelach gałka zmiany biegów i przyciski – wszystko jest wzorowane na tej właśnie figurze geometrycznej. Wygląda to całkiem ładnie, oryginalnie i pokazuje, że nawet w bardzo tanim samochodzie można zrobić coś, co będzie modne i atrakcyjne. Materiały zastosowane we wnętrzu to oczywiście twarde plastiki (trudno za tę cenę oczekiwać czegoś innego), ale użycie dwóch kolorów jest niewątpliwie dobrym pomysłem – nie pozwala utonąć w smutnej czerni lub szarości. Spasowanie elementów jest bez zarzutu, a w testowym samochodzie, który miał już ponad 30 tys. km na liczniku, nie widać było żadnych śladów zużycia. Duże brawa należą się za ergonomię. Ilość i pojemność schowków oraz półeczek budzi respekt. Wszystko jest pod ręką, a na brak miejsca kierowca z pewnością nie może narzekać. Na tylnej kanapie jest nieco gorzej. Co prawda sufit jest na tyle wysoko, że nawet rosłym pasażerom miejsca nie zabraknie, ale z przestrzenią na nogi nie jest już tak dobrze. W końcu jednak to auto miejskie i ogólnie rzecz biorąc, jak na tę klasę, wnętrze jest dość przestronne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE