Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Polski czołg

Paweł Zarzeczny

• NA WYLOCIE • Z Robertem Lewandowskim jest tak samo jak z polskimi czołgami – dobre, ale muszą mieć silnik Mercedesa


Całkiem niedawno świętowano 25-lecie polskiej niby-wolności (piszę „niby”,

bo w tym czasie straciłem uczciwą pracę, szansę na leczenie i emeryturę, firmę etc., ale w końcu nie ja jeden). I gdy rozmyślam, czemu 40 mln ludzi dało się aż tak nabrać, to poza syndromem dziewczyny na pierwszej randce nie przychodzi mi do głowy nic innego. A i u niej, i u nas na wszystko już za późno.

Ale – i tu wykorzystam swoje obserwacje poboczne, bo sportowe – nie każdy dał się wydmuchać. I w tych 40 milionach znalazł się jeden człowiek, który nie dość, że nie dał się okraść, to jeszcze rąbie innych... Robert Lewandowski. To chłopiec, który – jak pewnie wiecie – gra w zespole mistrzów świata, gdzie jest siłą napędową, niezniszczalnym gościem ładującym gola za golem. Czy to Realowi, czy Porto – wszystkim. Mam niebotyczną radość gdy Niemcy całują Polaka po stopach i głowie. Ale – i tu sens mojego pisania – czemu nie w Polsce?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE