Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nie bój się porażki

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Z Lechem Kaniukiem, aniołem biznesu, przedsiębiorcą, założycielem firm internetowych Pizzaportal.pl oraz iTaxi.pl

rozmawia Rafał Kotomski

Czytając o panu, w jednym z tekstów natrafiłem na określenie „weteran polskiego internetu”. Rozbawiło mnie to, bo przecież jest pan bardzo młodym człowiekiem. Skąd to określenie?

Miło dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, ale raczej nie sądzę, bym zaliczał się do weteranów biznesu w sieci. Już prędzej można by tak powiedzieć o twórcach Wirtualnej Polski, Naszej Klasy czy Goldenline. Mogę natomiast uznać się nie tylko za weterana, ale wręcz dinozaura w branży jedzenia online. To za sprawą Pizzaportal.pl.

Od razu odkrył pan w sobie żyłkę do biznesu?

Z pewnością to coś, do czego trzeba dochodzić w sposób ewolucyjny. Ale spoglądając na własną przeszłość, zauważam, że żyłka przedsiębiorczości była we mnie już od samego początku . Mając 8–10 lat zbierałem kwiaty w ogródku i próbowałem sprzedawać je swoim sąsiadom. W wieku 14–15 lat dorabiałem w pizzerii i pralni francuskiej na nagranie płyty, którą później sprzedawałem. Próbowałem swoich sił w wielu dziedzinach biznesu i cały czas uczyłem się na własnych błędach. Po prostu dojrzewałem do bycia przedsiębiorcą. Dzisiaj też interesują mnie różne branże, w które staram się inwestować.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość