Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Butik-DVD

Grzegorz Benda

POLECA GRZEGORZ BENDA

Film w reżyserii Jamesa Graya („Mała Odessa”, „Kochankowie”, „Królowie ulicy”), a także wraz z Richardem Menello jako współscenarzystą, to rozgrywająca się w Ameryce w czasach prohibicji opowieść o miłosnym trójkącie pomiędzy Polką i dwoma Amerykanami. To wzruszająca opowieść o miłości, żalu za grzechy i próbie odkupienia win. Jest rok 1921. Dwie młode Polki z Katowic, siostry Cybulski: Ewa (Marion Cotillard, znana u nas głównie z oscarowej roli Edith Piaf w filmie „Niczego nie żałuję”) i Magda (Angela Sarafyan), wyruszają w podróż do wuja i ciotki w Nowym Jorku w poszukiwaniu lepszego życia. Nim spełni się ich amerykański sen, przechodzą obowiązkową selekcję na Ellis Island. To tu od końca XIX w. do lat 50. XX w. mieściło się centrum przyjmowania przybywających do Stanów imigrantów. Chora na gruźlicę Magda zostaje poddana kwarantannie. Okazuje się, że adres podany przez wuja nie istnieje i zdana tylko na siebie Ewa Cybulski rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Szybko przekonuje się, że bez znajomości na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Niewinna katoliczka trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno Weiss (Joaquin Phoenix), który okazuje się alfonsem i podstępnie wciąga ją w świat burleski, wodewilu, prostytucji i brudnych interesów. Ewa przypadkowo poznaje także jego kuzyna Orlando (Jeremy Renner), który obietnicami na nowo rozbudza w dziewczynie nadzieje i marzenia. Magik Orlando jest przeciwieństwem Brunona. Jest porywczy, lecz dobry. Chce uwolnić Ewę ze szponów Weissa. Obaj się w niej zakochują.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?