Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

źródło: East News

Szpiedzy tacy jak oni

Leszek Pietrzak

Obecne prawo nie pozwala realnie kontrolować działań tajnych służb. Robią, co chcą i dla kogo chcą


Jednym z najtrudniejszych zadań rządu, który ukonstytuuje się po wyborach, będzie uporządkowanie sytuacji w tajnych służbach. To muszą być znacznie głębsze zmiany niż tylko organizacyjna kosmetyka i wymiana szefów. Afera taśmowa dobitnie pokazała, że to nie pies (państwo) macha ogonem (służbami), ale ogon psem.

Mamy przynajmniej dziesięć służb, które mają czuwać nad bezpieczeństwem naszym i państwa. To Agencja Wywiadu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Wywiadu Wojskowego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Centralne Biuro Śledcze Policji, Straż Graniczna, Wywiad Skarbowy, Biuro Ochrony Rządu, Żandarmeria Wojskowa. Poza CBA, BOR, Wywiadem Skarbowym i Żandarmerią Wojskową reszta służb ma bardzo szerokie kompetencje i bardzo nieostre granice pól zainteresowania. Mówiąc wprost: mogą inwigilować każdego pod byle pretekstem. I z tych możliwości korzystają.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy