Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

źródło: Forum

Jakie piękne bankructwo!

Tomasz Teluk

Hiszpania bankrutowała aż trzynaście razy, a Francja osiem razy. Najczęstszą przyczyną niewypłacalności państw było bezmyślne zadłużanie skarbu oraz życie ponad stan

Cała Europa rzuciła się, by pomóc Grecji. Szlachetne odruchy serca nieco ostygły, gdy „Tygodnik Ateński” opublikował listę gratyfikacji, na które mogli liczyć, a z którymi tak bardzo nie chcieli się rozstać greccy pracownicy. Okazało się, że mieszkańcy tego śródziemnomorskiego kraju stworzyli sobie przez ostatnie dziesięciolecia prawdziwy raj za życia.

Premia za czyste rączki

Trzynaste i czternaste pensje, znane choćby z Polski, to tak zwany mały pikuś. Nie takie rzeczy widzieli między Salonikami a Atenami. Wyszło bowiem na jaw, że urzędnicy mogli zarobić dodatkową kasę za posiadanie unikalnej umiejętności… pracy na komputerze. Leśnicy osiągali dodatkowe przychody za roboty… na zewnątrz, bo – jak wiadomo – każdy leśnik pracuje w swoim mieszkaniu. Bonusy przysługiwały także za znajomość języków obcych (bez konieczności ich używania), a nawet za mycie rąk! Czyścioch mógł dostać 420 euro miesięcznie, gdy miał ładnie umyte rączki!

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?