Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kaliber GM

Polska krowa znów koszerna

kgWprowadzona dwa lata temu ustawa zakazująca w Polsce uboju rytualnego przerwała dobrze rozwijający się biznes eksportu naszej wołowiny do Izraela. Teraz jednak mięso od polskich hodowców będzie mogło wreszcie powrócić na stoły np. w Tel Awiwie czy Jerozolimie.

Ta dobra wiadomość to wynik kontroli przeprowadzonej w połowie sierpnia przez izraelskich inspektorów. Sprawdzali oni polskie zakłady produkujące wołowinę, oceniali istniejące warunki w oparciu o wymagania stawiane przez Izrael. Ocenie podlegał też nasz nadzór weterynaryjny nad hodowlą bydła oraz zgodność polskich standardów z systemem stosowanym w Izraelu.

Kontrola dała dobre rezultaty. Wszystkie zakłady mięsne zostały rekomendowane do zatwierdzenia do eksportu i mogą już wysyłać wołowinę do izraelskich sklepów. Równie dobrze oceniono polskie standardy weterynaryjne. To bardzo istotne, gdyż teraz nasza Inspekcja Weterynaryjna ma prawo dokonywania tzw. pre-listingu, czyli samodzielnego sprawdzania, czy dany zakład spełnia izraelskie wymogi i może uczestniczyć w eksporcie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej