Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Lepiej w gospodarce?

apPrzedsiębiorcy w sierpniu ocenili gospodarkę lepiej niż przed miesiącem. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w pierwszym półroczu 2015 r. przedsiębiorstwom wiodło się lepiej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pozytywnie oceniają koniunkturę głównie firmy z sekcji przetwórstwa przemysłowego.

Jak podaje GUS, poprawę koniunktury sygnalizuje 18 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 11 proc. (przed miesiącem odpowiednio 17 proc. i 11 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Najbardziej optymistyczne opinie formułują producenci chemikaliów i wyrobów chemicznych, farmaceutycznych, mebli, papieru i wyrobów z papieru, metalowych wyrobów gotowych, z gumy i tworzyw sztucznych, pozostałego sprzętu transportowego. Negatywne oceny wyrażają jedynie producenci odzieży.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?