Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

źródło: Corbis

Milczenie baranów

Grzegorz Jakubowski

Po cichu wprowadzono kosztowną i niebezpieczną refundację kontrowersyjnej szczepionki


Niemal wszyscy posłowie i senatorowie poparli ustawę dotyczącą finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia zakupu szczepionek przeciw rakowi szyjki macicy. Media milczą o skutkach ubocznych tych szczepień, a przemysł farmaceutyczny zaciera ręce. Roczny koszt tych szczepień od 2017 r. to około pół miliarda złotych.

Czym różni się mafia od firm farmaceutycznych? Tym, że firmy farmaceutyczne mają więcej pieniędzy i mniej skrupułów – głosi popularna anegdota. W Polsce firmy farmaceutyczne de facto trzymają media w kieszeni. W pierwszej połowie ubiegłego roku wydały na reklamę w mediach ok. pół miliarda złotych. Jak przekonywał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Piotr Bieńko, z agencji mediowej Codemedia, to wzrost w stosunku do 2013 r. aż o 25 proc. Trudno więc się dziwić, że media zalewają nas informacjami o epidemiach, pandemiach, ostrzegają przed każdym „sezonem alergicznym”, a jednocześnie trudno nie trafić w nich na reklamy nowych medykamentów, które to Polacy zażywają na potęgę – szczególnie kobiety w dużych miastach.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy