Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Arabska fala

Paweł Zarzeczny

• NA WYLOCIE • Czy wymieniając swoich na obcych, Polska przypadkiem nie rujnuje się jeszcze bardziej?


Czasem słyszę, że „katole” nie mają co się tak rzucać, bo nikt nie jest w Polsce prześladowany ze względów religijnych. Zaraz, zaraz… Nikt? A ja?

Przez moment poczułem się męczennikiem za wiarę, a było to tak. Wyekspediowałem córkę w świat na studia i publicznie zapytałem, co Polska dostanie w zamian za eksport swoich najcenniejszych skarbów, wykształconej młodzieży. Ukraińców do zrywania jabłek? Dwa tysiące Arabów do „rznięcia naszych dziewcząt”? No i rozpętała się burza w szklance wody, jako że tylko oddałem stan faktyczny widziany z mojej kanapy.

„Gazeta Wyborcza” oceniła tekst jako żenujący przejaw nawoływania do nienawiści, a autorowi przypomniała obrazki z Ruandy. „Gazeta Polska” napisała, że jestem świetnym felietonistą, ale opluwanym, bo mam… poglądy (!), do tego niebezpieczne. Dwie gazety, dwie opinie, ale najlepsza była opinia mojej – mianowicie tekst zdjęła natychmiast, nie wdając się w meritum sporu. Czy Polska, wymieniając swoich na obcych, przypadkiem nie rujnuje się jeszcze bardziej? Bo ja widzę ruinę nie tylko gospodarczą, ale i moralną – dziesięciolatka zamordowana siekierą na ulicy, piętnastolatek gwałci sześćdziesięciolatkę w kościele, dwoje młodocianych oskarżonych o zamordowanie rodziców i tak bez końca. Zatem upadek jest widoczny gołym okiem. I trzeba alarmować. Kościół to czyni. Za sprzeciw w sprawie in vitro jest wyśmiewany. I co? Mija parę tygodni i sześćdziesięciolatka rodzi bliźnięta z in vitro, na które zresztą nie ma pieniędzy, więc żebrze. Ale jak się uprzedza o rożnych niebezpiecznych zabawach, to won!

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe