Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Déjà vu

Żelazna logika

• ŻELAZNA LOGIKA • Albo pani premier wie coś, czego my nie wiemy, albo nie rozumie najprostszych zasad ekonomii


Oglądając tzw. programy informacyjne przez ostatnie tygodnie, odnoszę wrażenie swoistego déjà vu. Prawie codziennie bowiem występuje tam pewna babka, która odnosi się wciąż do pomysłów jakiejś partii. „Ten ich pomysł jest nierealny!” – słyszę jednego dnia. Kolejnego: „To, co planują, jest za drogie, nie stać nas na to!”. Następnego znowu grzmi: „Oni zrujnują Polskę, to są niemożliwe rzeczy do spełnienia!”. I tak w kółko, cały czas o jednym. Wciąż ją widzę i wciąż mówi to samo.

Gdybym był przybyszem z obcego kraju albo przespał ostatnie kilka lat, pewnie bym pomyślał, że to jakaś pani z opozycji, która nieustannie krytykuje rząd za jego pomysły. Ale niestety wiem, kto to jest. I zachodzę w głowę, jak to możliwe, że głównym zajęciem szefa rządu 38-milionowego kraju w środku Europy jest opiniowanie pomysłów opozycji przy zerowej prezentacji własnych strategii. A jeszcze bardziej zdumiewa fakt, że nikogo to w zasadzie nie dziwi i nikt jej nie zapyta o własne plany.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?