Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

 

\

Do woli zaś można straszyć katolickim radykalizmem, który jakoby zagraża fundamentom Europy. Tak, tej Europy, która w ciągu ostatnich tygodni zlikwidowała wolność słowa, wolność przemieszczania się i parę innych nienaruszalnych dogmatów. Magda Środa, która zawodowo zajmuje się sianiem ateizmu, popadła przy okazji w taką schizofrenię, że ludzi protestujących przeciw inwazji państwa wyznaniowego w wersji islamskiej określiła mianem ciemnoty i faszystów. Fundacja Feminoteka zaś zgromadziła się na jednym zdjęciu, na którym wszystkie pięć członkiń trzymało transparent zapraszający do Polski znanych z rozsmakowania w gwałtach islamskich ekstremistów.

 


Kwestią otwarta pozostaje, czy siostry z Feminoteki, pokazując swoje twarze, chciały wystraszyć imigrantów, czy też liczą na pierwsze w życiu tête-à-tête? Przy okazji ciekawa sprawa. Wszyscy, którzy są za przyjęciem imigrantów wysyłanych do Polski z Niemiec, w taki lub inny sposób powiązani są z funduszami unijnymi, bez których musieliby wziąć się za uczciwą pracę. Przypadek? Nie sądzę.

 

Z

Zaraz, moment, jakich funduszy unijnych? Kolejnym ubogaceniem, jakie spotkało nas w ostatnim czasie, jest przecież informacja, że nie ma żadnych funduszy unijnych, są tylko fundusze niemieckie, które wypłacane będą jedynie tym, którzy zgadzają się z polityką Berlina. Przesadzam? Oddaję więc głos wicekanclerzowi Niemiec: „Kraje UE, które nie podzielają wartości wyznawanych przez Niemcy, nie mogą liczyć na niemiecką pomoc finansową”. Koniec cytatu. Przypominam, że w ramach tych wartości jego rząd zlikwidował właśnie wolność słowa. O tym, że od jakiegoś czasu jesteśmy płatnikiem netto do brukselskiego skarbca, nie wspominając.

 


Przy okazji warto chyba przypomnieć o grupie wyszehradzkiej, z której działań wyłamała się Polska. Nagle, z dnia na dzień, stała się nic nieznaczącym organem, a rzecznik rządu polskiego poinformował, że: „Czesi, Słowacy i Węgrzy mentalnie zostali w RWPG, a Polska jest już europejska”. Teraz pozostaje poczekać, aż państwa tej grupy zabiorą głos na temat baz NATO w Polsce.

 

A

A co w Polsce? Prócz tego, że Platforma wydała na siebie wyborczy wyrok śmierci, nic nowego. Podczas kongresu ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele rządu pytani byli o program gospodarczy. Dziennikarze odsyłani byli od Annasza do Kajfasza, ale żaden z nich nie potrafił nic na ten temat powiedzieć. Cud nastąpił kilka dni później, kiedy Kopacz ogłosiła nagle, że zlikwiduje składki ZUS, choć w sumie ich nie zlikwiduje, tylko będą opłacane z budżetu państwa, a że budżet państwa to pieniądze wyrwane z gardła obywateli, to składki ZUS zlikwidują, kiedy to będzie możliwe, czyli nigdy. Ktoś jest zdziwiony? No, a jaki genialny plan można stworzyć w dwa dni po pytaniach o to, czy w ogóle on istnieje?

 


Żeby nie było – druga strona medalu działa w analogiczny sposób. Kiedy w zeszłym roku pojawiły się informacje o programie gospodarczym PiS, umówiłem się na wywiad z Beatą Szydło, by o owym planie porozmawiać. Kiedy zjawiłem się w Sejmie i zacząłem zadawać pytania, pani Szydło – przedstawiana jako twarz tego programu – zdębiała i odesłała mnie do swojego zastępcy, a ten do kolejnego, aż poznałem kierowcę prezesa. Myślicie, że coś się od tej pory zmieniło? Naprawdę? No, to zapytajcie pisowców o szczegóły ich obecnej strategii. Życzę powodzenia.
1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej