Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: CORBIS

Vademecum przedsiębiorcy

ejż


1.CV kandydatów ważne dla firmy

Niszczenie dokumentów kandydatów, którzy nie zostali zatrudnieni, niekorzystnie wpływa na wizerunek przedsiębiorcy i jego wyniki finansowe. Tak twierdzą specjaliści z firmy eRecruiter, która przeprowadziła badanie „Rekrutacja pod lupą”. Jak się okazało, ponad 60 proc. przedsiębiorstw poszukujących pracowników po zakończeniu tego procesu wyrzuca nadesłane przez kandydatów CV. Tylko 38 proc. badanych firm zadeklarowało, że prowadzi bazę danych takich osób.

Tymczasem zdaniem specjalistów przechowywanie danych niedoszłych kandydatów ma sens nie tylko w przypadku aplikujących na stanowiska kierownicze czy specjalistyczne, ale również i na te mniej atrakcyjne. Wynika to przede wszystkim z czasochłonności procesu rekrutacji, zwłaszcza na etapie selekcji nadesłanych dokumentów i analizowania ich pod kątem stawianych kandydatom wymagań. Dlatego korzystanie z posiadanej już bazy danych, w sytuacji poszukiwania pracowników, znacznie przyspiesza ten proces i redukuje koszty.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?