Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: CORBIS

Szkoła sukcesu

Anna Ciach

W Polsce panuje przeświadczenie, że coachem może zostać każdy. W ciągu kilku ostatnich lat odnotowano wyraźny wzrost zainteresowania branżą w związku z szybko postępującą profesjonalizacją zawodu

 

Jeszcze dwa lata temu z doradztwa trenerów korzystało zaledwie 15 proc. przedsiębiorców w Polsce. Izba Coachingu złożyła wniosek o zarejestrowanie zawodu w sierpniu 2013 r. Od 1 lipca 2014 r., decyzją ministra pracy i polityki społecznej, „coach” figuruje w klasyfikacji zawodów i specjalności. Nie jest to oczywiście jednoznaczne z PKD (Polską Klasyfikacją Działalności). Postanowienie ministra świadczy jednak o szybko postępującej profesjonalizacji branży.

Zawód przyszłości?

Izba Coachingu to pierwszy na świecie podmiot gospodarczy, który za cel postawił sobie rejestrację zawodu coacha; jest niezależną organizacją reprezentującą interesy trenerów osobistych i sprzyjającą rozwojowi profesji, zgodnej z zasadami etyki. Dziesięć lat temu w Chartered Institute of Personnel and Development – stowarzyszeniu specjalistów zajmującym się zarządzaniem zasobami ludzkimi z siedzibą w Londynie – zbadano przyczyny korzystania właścicieli firm z usług coachów. Jakie wyciągnięto wnioski?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?