Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Biały Murzyn

Paweł Zarzeczny

Gdybym miał wybór, wybrałbym najnędzniejszą emeryturę i jak najwcześniejszą, choćby 500 zł miesięcznie

Miałem kiedyś zabawną sytuację. Ciemna noc, safari w Kenii, wszyscy śpią, a wokół słychać małpy, lwy, odgłosy Afryki. Siedzę w knajpie, której właścicielem jest Argentyńczyk, niczym Franciszek. Popijamy wino, a ja pytam o rzecz nieco dziwną:

– Powiedz mi, dlaczego w reprezentacji Brazylii w nogę grają w zasadzie sami Murzyni, a w sąsiedniej Argentynie sami biali?

I on odpowiada tak: – Bo wiesz, pod koniec XIX wieku była wojna Brazylii z Argentyną. I nasz prezydent powołał wszystkich Murzynów do wojska, posłał na front, ale nie dał im karabinów. Żaden nie wrócił, no i problem sam się rozwiązał. Odtąd nikt do Argentyny przyjeżdżać już nie chciał i dlatego w kadrze sami biali. A u nich czarni.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej