Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Petycja pracujących do rządzących

Andrzej Sadowski

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Nie marnujcie naszego czasu na obietnice i działania, które nie sprawdziły się w przeszłości, bo sprawdzić się nie mogły. Pozwólcie nam pracować, pozwólcie nam działać


Czcigodni rządzący, kimkolwiek jesteście!

Doba ma 24 godziny. Ustawowo pozwoliliście nam pracować – o ile mamy pracę – 8 godzin. Pozostałe 16 godzin dzielimy, wydawałoby się, według własnego uznania. Tak jednak nie jest. Fabrykujecie tyle przepisów obowiązujących każdego z nas, że tylko ich czytanie – bez czasu na interpretowanie tych zmian i dostosowywanie się do nich – zabiera nam 4 godziny dziennie (nie tygodniowo czy kwartalnie).

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że gdybyście nie narzucali tylu ograniczeń, Polska już dawno byłaby krajem ludzi powszechnie zamożnych, o ile nie bogatych? Wiele milionów Polaków naprawdę nie musiałoby wówczas emigrować za pracą ani też przenosić firm do obcych krajów tylko dlatego, że we własnej ojczyźnie mała firma, którą chcą prowadzić, jest pod każdym względem dyskryminowana.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?