Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

źródło: REPORTER/EAST NEWS
DAREK REDOS

Zniszczyła nas ekipa premiera Bieleckiego

Z Andrzejem Gąsiorowskim, byłym prezesem i udziałowcem spółki Art-B ROZMAWIA JAN PIŃSKI

Jak się czuje były przestępca, któremu udało się uniknąć kary?

Nigdy nie czułem się przestępcą ani nim nie byłem. Skutecznie odebrano mi możliwość udowodnienia niewinności na drodze prawnej, pozostawiając opinię publiczną w przeświadczeniu, iż udało mi się uniknąć kary.

A co z zarzutami sprzed 24 lat pod pana adresem i aferą Art-B?

Długo zastanawiałem się nad tym, co oznacza słowo „afera” i jaka jest jego etymologia. Według słowników to sprawa medialna, wielkiego zasięgu, mająca na celu wywołanie publicznego zgorszenia i oburzenia. Nie jest to pojęcie prawne. Mamy więc do czynienia ze świadomie używanym mechanizmem socjotechnicznym. Jakiś dygnitarz decyduje o tym, że pewien czyn musi mieć szerokie medialne nagłośnienie żeby lud był wzburzony i zdegustowany. A potem czas płynie i nic się nie dzieje. Wreszcie po latach wszystko się rozmywa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?