Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: CORBIS

Vademecum przedsiębiorcy

ac1.E-doradca dla biznesu

Według najnowszych danych w polskich instytucjach, przedsiębiorstwach i urzędach funkcjonuje ponad 140 e-doradców, a ich popularność w biznesie wciąż rośnie. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w Europie pod względem liczby chatbotów. Na drugim miejscu plasuje się Wielka Brytania. Najchętniej z wirtualnymi asystentami współpracują Amerykanie. W USA działa aż 267 e-agentów. Ich popularyzacja wśród polskich przedsiębiorców wynika z faktu, że pojawiły się na rynku w bardzo przystępnej formie pod postacią rozbudowanych botów, z wykorzystaniem wizualizacji człowieka. W ciągu roku chatboty przeprowadzają kilka milionów biznesowych konwersacji. Liczba wdrażanych projektów wzrasta o kilkadziesiąt procent rocznie. Warto zaznaczyć, że na formalności podatkowe właściciele firm poświęcają aż 286 godzin rocznie. Przedsiębiorcy, szukając realnych oszczędności, decydują się na wirtualne rozwiązania. Koszt konwersacji z chatbotem jest nawet pięć razy mniejszy niż tradycyjnej rozmowy z konsultantem. E-asystenci są dostępni za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, strony internetowej lub jako element infolinii. Przedsiębiorcy, zwłaszcza z sektora handlu detalicznego, oferujący wyspecjalizowane produkty, wykorzystują chatboty jako formy zaawansowanego systemu eksperckiego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?