Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: CORBIS

Intuicja na wagę złota

gj

30 tys. zł trafiło do kieszeni zwycięzcy tegorocznych mistrzostw Polski w obstawianiu na żywo

Trzydziestu graczy zmierzyło się w mistrzostwach Polski w obstawianiu na żywo. To impreza organizowana przez największą legalnie działającą firmę bukmacherską STS – sponsora m.in. polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Każdy z zawodników otrzymywał 500 zł, a celem zabawy było typowanie i efektywne obstawianie wyników imprez sportowych, które odbywały się równolegle do turnieju.
Turniej trwał aż pięć godzin i był podzielony na trzy etapy. W przerwach między nimi weryfikowano trafność obstawianych wyników. Pierwszym etapem była rywalizacja drużyn, które tworzyli gracze przydzieleni do stanowisk przy stolikach do gry.
– Zakłady wzajemne to dyscyplina, w której liczą się analiza oferty oraz wiedza z zakresu sportu – przekonywał Mateusz Juroszek, prezes firmy organizującej turniej. Do kolejnego etapu awansowali wszyscy gracze z drużyny, której członkowie najcelniej i najefektywniej obstawiali wyniki imprez sportowych (czyli zgromadzili najwięcej pieniędzy) oraz po trzech z najwyższymi zarobkami z pozostałych grup – w sumie 18 osób. W drugim etapie gracze konkurowali ze sobą indywidualnie, a kwota, jaką musieli pomnożyć, była tą, z którą zakończyli pierwszy etap.
Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?