Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Paweł Jabłoński nowym redaktorem naczelnym Uważam Rze

17. Listopada 2015 stanowisko redaktora naczelnego Uważam Rze obejmuje Paweł Jabłoński, który łączył będzie nowe zadania ze stanowiskiem zastępcy redaktora naczelnego Rzeczpospolitej ds. ekonomicznych, a Paweł Łepkowski zostaje powołany na stanowisko p.o. redaktora naczelnego „Uważam Rze Historia”. Do tej pory obie funkcje pełnił Jan Piński.

Wraz z odejściem z zespołu redaktora Pińskiego kończy się pewien etap w historii obu tytułów– mówi Eryk Kłopotowski, Prezes Zarządu Uważam Rze Sp. z o.o. – wspólnie udało nam się obronić pozycję magazynów i wzmocnić markę „Uważam Rze” w trudnym segmencie rynku prasowego. Obecne zmiany mają na celu ugruntowanie tytułu Uważam Rze jako medium skierowanego do przedsiębiorców z sektora MŚP. W mojej ocenie Paweł Jabłoński jest osobą gwarantującą skuteczniejsze dotarcie do tych czytelników przy jednoczesnym zapewnieniu ścisłej współpracy z redakcją ekonomiczną „Rzeczpospolitej”. Paweł Łepkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego „Uważam Rze Historia” swoim zaangażowaniem i pomysłami wykazał, że jest w stanie poprowadzić pismo samodzielnie zapewniając stabilny rozwój tytułu.” – dodaje Kłopotowski.

Paweł Jabłoński – Zastępca redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita. Absolwent Wydziału Rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W "Rzeczpospolitej" od 1991 r. Od 2001 był kierownikiem działu ekonomicznego, a w 2006 został zastępcą redaktora naczelnego. Stworzył listy: Marki Polskie, Europa 500 i Listę 2000.

Paweł Łepkowski – ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2001 do 2013 roku był stałym felietonistą nowojorskiego Nowego Dziennika.  Pisał także do gazety Polska The Times oraz tygodników: Najwyższy CZAS i Gość Niedzielny. Od 2013 roku jest publicystą miesięczników Uważam Rze i Uważam Rze Historia.

Jan Piński związany był z „Uważam Rze” od listopada 2012 roku, z przerwą miedzy październikiem 2013,  a majem 2014 roku. Stanowisko naczelnego „Uważam Rze Historia”objął w 2014 roku. W tym czasie formuła „Uważam Rze”, jako tytułu społeczno-politycznego, uległa przebudowie, a redakcja przeszła gruntowną restrukturyzację. Zmieniła się także częstotliwość wydawania magazynu. Początkowo wydawane jako tygodnik dziś magazyny ukazują się raz na miesiąc.

Wydawcą miesięczników „Uważam Rze” i „Uważam Rze Historia” jest spółka Uważam Rze Sp. z o.o. Oba tytuły są częścią koncernu mediowego, który poza wspomnianymi miesięcznikami wydaje także opiniotwórcze dzienniki „Rzeczpospolita” i „Gazeta Giełdy Parkiet” oraz magazyny „Sukces” i „Bloomberg Busienessweek Polska”.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy